Events

Na wdechu. Emocjonujące spotkanie z prof. Moniką Całkiewicz

 „Jestem przekonana, że w Polsce działa kilku seryjnych morderców” – mówiła prof. Monika Całkiewicz podczas spotkania zorganizowanego przez HUB Kulturę 29 września 2018 r. w Art Gallery Kafe w Wood Dale.

„Takiego spotkania w Chicago jeszcze nie było” – twierdzili uczestnicy wieczoru z prof. Moniką Całkiewicz. Potwierdzał to także Wiesław Gogacz, właściciel Art Gallery Kafe. „Różnych gości mieliśmy w AGK, ale takiej prezentacji jeszcze nie było”.

Wszystko to za sprawą prof. Całkiewicz, specjalistki od kryminologii i kryminalistyki, byłej prokurator, a obecnie radcy prawnego i prorektora ds. studiów prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, autorki prac: „Zbrodnia prawie doskonała”, „Kryminalistyczne badania patologicznego pisma ręcznego”, „Oględziny zwłok i miejsca ich znalezienia”, „Modus operandi sprawców zabójstw”.

Z zapartym tchem i niekłamanym przejęciem nasi goście słuchali prezentacji wzbogaconej autentycznymi zdjęciami z miejsc zbrodni. Zebrani emocjonalnie reagowali nie tylko na opowiadane przez byłą prokurator sprawy, ale i na fotografie. Było też sporo pytań. Zebranych interesowały najnowsze dochodzenia; pytano o głośną sprawę Kajetana P., który brutalnie zabił nauczycielkę języka włoskiego, o to, czy istnieje zbrodnia doskonała, o morderstwa polityczne.

Był także konkurs na znajomość amerykańskich filmów kryminalnych, w którym nagrodą była jedna z publikacji prof. Całkiewicz. Fantastyczną atmosferę spotkania zbudował nie tylko bezpośredni kontakt nawiązany przez naszego gościa z widzami, ale także życzliwość gospodarzy AGK Anny i Wiesława Gogaczów.

Po zakończeniu oficjalnej części był czas na prywatne rozmowy, na autografy i na zdjęcia. Niemal do północy.

Pełna galeria zdjęć na naszym Instagramie 

Zdjęcia: Artur Partyka

Dziękujemy naszym partnerom biznesowym:

QUEST PHYSICAL THERAPY

kancelarii prawniczej JERRY KUGLER and Assoc.

zakładowi blacharsko-lakierniczemu PROPER BODY WERKS

salonowi fryzjersko-kosmetycznemu A&COMPANY

Anecie Burek-Kawie z firmy ANESS Skincare

kwiaciarni 7 CZERWONYCH RÓŻ

BARTŁOMIEJOWI BURAKOWI