Od 25 lat pracuję jako dziennikarz, z czego większość zawodowego życia – w Chicago. Przez lata aktywności w polonijnych mediach zrealizowałam wiele projektów, które nie tylko zainteresowały polonijnego odbiorcę, ale także widzów i czytelników w kraju. Udało mi się wprowadzić na lokalny rynek nową jakość, gdzie nie ma miejsca na ponglisz, bylejakość i amatorszczyznę, oraz wykształcić przynajmniej kilku dziennikarzy oraz managerów. Z mojej inicjatywy powstały projekty wydawnicze, które zapisują historię Polonii w Wietrznym Mieście. Z prawdziwą satysfakcją odnotowuję w swoim zawodowym emploi uratowanie od zniknięcia z rynku „Dziennika Związkowego” – najstarszej polskojęzycznej gazety wydawanej poza granicami kraju.

Lata pracy dla Polonii i biznesu dały mi nie tylko unikatową wiedzę o środowisku, kontakty, ale także poczucie, że pora postawić na własny, autorski projekt, który nie ma obciążenia korporacją, prezesami ani naciskami przełożonych (skądinąd ta część mojej zawodowej przygody, która dała mi wiedzę o współczesnej polonijnej mafii – w przygotowaniu do publikacji).

HUB Kultura ma łączyć, edukować, stworzyć płaszczyznę ponad podziałami i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wysublimowanego odbiorcy. Nie stawiamy na ilość, stawiamy na jakość. Z zaszczytem przyjęłam chęć uczestniczenia w projekcie Doroty Jakubowskiej i Kasi Jarosz.

Nasz zespół, zespół HUB Kultury, jest do Państwa dyspozycji.